02/12/20 - 10:24 am

Autor Wątek: Finanse  (Przeczytany 954 razy)

Offline kuba

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
Finanse
« dnia: Listopad 26, 2015, 09:58:20 »
Potrzebuję pilnej podpowiedzi:

Jak wszyscy wiemy po ostatniej aktualizacji wiele się w tej grze zmieniło. Nie będę się rozpisywał jakie mam uwagi i sugestie, co się zmieniło w dobra stronę a co w złą. Natomiast mam bardzo ważne pytanie, otóż od 13.11.2015 zaprzestałem wydawania pieniędzy, zacząłem tylko i zbieranie. Jeden raz zapłaciłem kasę w wysokości 40.000, średnio wykonuję 2 rejsy dziennie na każdym samolocie (brak więcej czasu) i udało mi się uzbierać 2,4 mln. W najbliższym czasie na 4 remonty (S2000, E145, 2 x E190AR) potrzebuję dokładnie 1966466,67. Jak łatwo można obliczyć zostaje mi ok 400k na koncie i 5 kolejnych samolotów które z czasem także będą wymagały remontów. Ich remonty wyniosą prawie 2,6mln. Jeśli moje dzienne zarobki netto wynoszą do 400k. to aby je przeprowadzić przez kolejne 6 dni muszę zbierać pieniądze na remonty. Jeśli spojrzycie do kalendarza będę ją zbierał do 3 lub 4 grudnia gdyż uwzględniam przestoje w samolotach spowodowane remontami. Zatem w podsumowaniu na remont samolotów muszę zbierać pieniądze 22 dni. W zależności od długości miesiąca pozostaje ledwo co tydzień na odkładanie pieniędzy. I tu mam pytanie do administratorów tej gry jak się rozwijać? Jak zaplanować ulepszenia, zakupy nowych samolotów, rat leasingu o ile on wejdzie, nowych baz, rozwijanie hangaru. Potem po utworzeniu połączenia przez jakiś czas trzeba latać deficytowo (tak czytałem na forum)i czekać na wzrost reputacji. Jeśli gra miała być zbliżona do realiów to bardzo proszę o wprowadzenie wszystkich źródeł finansowania przewoźnika lotniczego. Bo na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że dla gracza na średnim poziomie granie nie daje frajdy a nawet robi się wkurzające i denerwujące. Bo niby ile czasu można czekać, rok, 2 czy 3? Aktualnie ci co grają już długo, są rozwinięci, mają dużo samolotów i grube miliony na koncie mogą sobie pozwolić na okresy przejściowe. Czekam na informacje od administratorów gry kiedy i na jakie poprawki mogę liczyć.

Offline brodwinek

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 1
Odp: Finanse
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2015, 11:16:18 »
Połączenia są deficytowe przez pierwsze 3-4 loty i to jest kwota rzędu kilku(dziesięciu) tysięcy, więc nie ma płaczu. Może remonty należy wykonywać później, aby więcej zarobić? Oczywiście jest ryzyko awarii, ale cóż... gdzie go nie ma? Wyliczenia dobre, ale nie czekasz na leasing. On może być (ale nie musi) rozwiązaniem Twoich problemów.
A co do administratorów, odpowiedź sam chętnie przeczytam, ale nie awanturowałbym się nadto. Sam nie zarabiam 4mln dziennie jak kiedyś... trudno.

Offline kuba

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 12:00:28 »
Ja nie oczekuję milionowych zysków, ale moim zdaniem brak logiki jest w ostatniej aktualizacji. Bo jesli ktoś chce urealnić to trzeba to na początek dokładnie przemyśleć, zastanowić się, zebrać wszystko do kupy. Wiele gier wprowadza na początek zmiany na tzw serwer testowy i po pewnym czasie dopiero wprowadza w życie. Wg danego schematu przychodów i kosztów żadna linia na świece nigdy się nie utrzyma. Jesli ktoś nie wiem na czym takie linie zarabiają to służę pomocą. Od wielu lat pracuję zawodowo na lotnisku współpracując z wieloma przewoźnikami i wiem jak ta maszynka się kręci. Ale dla ułatwienia: 1) wprowadzenie klasy premium oraz biznes 2) jednoczesny przewóz carga i poczty 3) rejsy dwu-odcinkowe oraz z tzw stopem po paliwo. Wykonywanie rejsów w formule ACMI oraz ad-hoc. Dodatkowo organizowanie płatnych szkoleń dla przyszłych służb np pilotów za typ oraz odpowiedni nalot. płatny catering także przynosi większe zyski. Dodatkowe opłaty pasażerskie za przewóz extra bagażu. Takich przychodów jest znacznie więcej. Nie mówiąc już o tym że większość przygotowań do lotu (załadunki, tankowanie, PDC, sprzątanie) robi się jednocześnie. A przeglądy typu C robi się średnio raz w roku (ważny jest czas nalotu oraz od ostatniego przeglądu). To tyle. I to nie jest płacz z mojej strony. Moja intencja ma znaczenie takie aby uatrakcyjnić tą grę. A pewne osoby muszą pamiętać że wiele osób gra tu za darmo, ale jest także spore grono które płaci, czyli pewne osoby na tym zarabiają. Więc to im powinno zależeć aby nowi gracze się tak łatwo nie poddawali, bo zanim sie zdecydują na kupno kredek to szybciej zrezygnują z gry.

Offline brodwinek

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 1
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2015, 13:35:52 »
Dobrze, ale zobacz, ile wymieniłeś elementów - od groma. Łatwo jest napisać zrób "to, to, to i to", ale takie czynności to nie jest praca, która przychodzi z łatwością zmiany koloru czcionki. Każda zmiana pociąga za sobą kolejną, więc dla jednej czy dwóch pracujących osób jest to ogrom pracy. Doceń, że jest ktoś kto jest, komu się chce i stara się. Nie od razu Rzym zbudowano.