05/12/20 - 03:25 am


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rafał

Strony: [1]
1
Pytania / Problemy / Odp: Czas zalogowania
« dnia: Kwiecień 20, 2013, 06:36:22 »
to czas po którym zostaniesz automatycznie wylogowany z forum jeśli nie będzie żadnej akcji z Twojej strony - tak dla bezpieczeństwa Twojego konta.

2
Pytania / Problemy / PRZENIESIONY: Stopnie awansu pilotów
« dnia: Luty 12, 2013, 16:03:35 »
Ten wątek został przeniesiony do FAQ.

http://forum.planetycoon.com/index.php?topic=24.0

3
jest to zamierzone działanie gdyż nowi gracze wysyłali samolot w długi lot swobodny i w ten sposób nabijali kilometry a co za tym idzie osiągnięcia

4
Podstawy / Pierwsze kroki
« dnia: Styczeń 28, 2013, 20:25:51 »
1. Jak wylecieć samolotem?
Aby nasz samolot poleciał trzeba wpierw zgromadzić 3 informacje:
- na jakim lotnisku znajduje się samolot?
- na jakim lotnisku znajduje się pilot ?
- dokąd chcę polecieć?

Ważne jest zgranie dwóch pierwszych podpunktów, tzn. zarówno samolot jak i jego załoga (piloci i ewentualnie stewardessy) muszą znajdować się na tym samym lotnisku. Kiedy już jesteśmy pewni co do ich pozycji, pora wybrać zlecenie dla naszej maszyny (zakładka "Loty Charterowe").

Ostatnim krokiem jest przejście do opcji "Wykonaj zlecenie" znajdującej się w zakładce "Biuro" i wykonanie wszystkich kroków jakie tam się znajdują.

2. Przyjąłem zlecenie ale nie mogę go wykonać, dlaczego?
- Po pierwsze sprawdź czy miejsce wylotu ze zlecenia jest takie samo jak pozycja samolotu i pozycja Twojej załogi.
- Sprawdź w zakładce "Hangar" czy Twój samolot jest dostępny.
- Sprawdź w zakładce "Kadry" czy poziom zmęczenia Twoich pracowników nie jest zbyt duży ( jeśli pracownik będzie zbyt zmęczony aby wykonać lot,  jego pasek zmęczenia będzie cały kolorowy).

Jeśli wszystkie powyższe podpunkty się zgadzają, wtedy oznacz to, że zlecenie które wybrałeś przerasta możliwości Twojej linii lotniczej, np. pod względem ilości pasażerów, lub dystansu do pokonania. Przeczytaj punkt 3 aby dowiedzieć się jak unikać tego typu sytuacji.

3. Jak dobrze dobierać zlecenia?
Gra posiada zabezpieczenie, które nie pozwala przyjąć zlecenia, którego samolot nie będzie w stanie wykonać od strony technicznej(np trasa będzie dłuższa niż max dystans samolotu). UWAGA! należy zwracać uwagę na czas przewidziany na wykonanie zlecenia! Przed wylotem należy upewnić się czy samolot pokona wymaganą odległość w wymaganym czasie. Przyda się tu odrobina doświadczenia zdobytego po wykonaniu paru zleceń i umiejętność wyliczania proporcji.

4. Dlaczego nie mogę zatrudniać większej ilości pracowników?
Gra posiada pewne ograniczenia dotyczące zatrudniania personelu. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w których linie lotnicze zatrudniają nieograniczoną liczbę pracowników. I tak, gracz uzyskuje możliwość zatrudniania jednego pilota raz na 25 lotów (max 18), jednego pracownika pokładowego raz na 15 lotów (max 18), i jednego mechanika raz na 50 lotów (max 6). Jeśli potrzebujesz większej ilości pracowników możesz wykupić dla nich miejsca w zamian za kredyty.

5. Dlaczego nie mogę wykonać zlecenia za granicę?
Jako początkująca linia lotnicza możecie wykonywać jedynie loty nad terenem jednego państwa. 
W miarę postępów w grze zostaną otwarte lepsze i bardziej opłacalne biura podróży i biura zleceń cargo oferujące loty zagraniczne. Istnieje natomiast możliwość zmiany państwa, w którym wykonujesz zlecenia. Wystarczy skorzystać  z opcji "Lot swobodny" znajdującej się w zakładce "Hangar" aby przelecieć ponad granicami krajów.

6. Dlaczego ciągle występują awarie moich samolotów.
Tak jak w prawdziwym lotnictwie cywilnym samoloty trzeba serwisować. Stan techniczny samolotu określany jest procentowo. Im gorszy stan techniczny tym częściej mogą występować awarie i usterki.

7. Jak naprawić samolot, który ma awarię?
Do każdej naprawy potrzebnych jest minimum dwóch mechaników. Aby naprawa była możliwa, mechanicy muszą znajdować się na tym samym lotnisku co samolot. Istnieją dwa sposoby naprawy usterki:
- pierwszy to zwyczajne jej usunięcie. Zajmuje to stosunkowo mało czasu i jest tania. Naprawa usterki nie podnosi jednak stanu technicznego samolotu ale tylko przywraca samolotowi stan do lotu.
- drugi sposób to "Naprawa generalna". Naprawy generalne są długie i drogie ale zapewniają usunięcie usterki i podniesienie stanu technicznego samolotu do 100%. Naprawy generalne można przeprowadzać tylko w bazach. Obie opcje można odnaleźć w szczegółach konkretnej maszyny w zakładce "Hangar".

8. Czy możliwa jest  katastrofa samolotu?
Nie i nigdy nie będzie.

9. Ciągle brakuje dla mnie zleceń!

Te same zlecenia w grze dostępne są dla wszystkich graczy. Jeśli ich brakuje, może to oznaczać, że inni gracze przyjęli już najbardziej intratne zlecenia lub Twój samolot ma zbyt słabe parametry techniczne (zasięg, max masa startowa itp) aby móc wykonać zlecenie. Nie każdym samolotem da się wykonać każde zlecenie, np: samoloty klasy A są zbyt 'słabe' aby móc wykonywać zlecenia biura Transatlantic! W takich wypadkach musisz szukać zleceń, które Twoje samoloty są w stanie zrealizować.

10. Dlaczego kiedy wysyłam samolot płacę karę?

Nie zmieściłeś się w terminie czasowym. Przy wyborze zlecenia musisz ocenić czy podany termin wykonania jest możliwy do zrealizowania. Aby nie płacić kary, samolot musi skończyć lot przed końcem terminu.

11. Kupiłem samolot ale w hangarze jest napisane, że jest on niedostępny.

Zanim nowy samolot będzie dostępny dla linii, musi upłynąć trochę czasu. Jest to czas przeznaczony na przygotowanie samolotu do odbioru i ewentualnie jego transport (jeśli wybrałeś opcje dostawy).

5
Regulaminy / Regulamin forum
« dnia: Styczeń 28, 2013, 19:18:42 »
WSTĘP

 • Forum Dyskusyjne służyć ma przede wszystkim swobodnej wymianie zdań. Wymiana doœświadczeń, stworzenie miejsca, w którym każdy zainteresowany tematyką gry PLANETYCOON znajdzie miejsce dla siebie, w którym znajdzie pomoc lub rozwiązanie problemu od zawsze było ideą działania Oficjalnego forum gry PLANETYCOON.
 • Wyrażamy nadzieję, że dzięki niniejszemu Regulaminowi korzystanie z Forum Dyskusyjnego będzie łatwiejsze.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 • Rejestracja następuje po zaakceptowaniu niniejszego Regulaminu oraz Polityki Prywatnośœci.
  Po zaakceptowaniu Regulaminu oraz Polityki Prywatnośœci Użytkownik proszony jest o podanie loginu (nazwy Użytkownika, którą będzie się posługiwał), adresu e-mail (w celu zweryfikowania procesu rejestracji), podania hasła a następnie przepisaniu kodu autoryzacyjnego ochrony antyspamowej.
  Aby aktywować swoje konto, należy potwierdzić proces rejestracji linkiem aktywacyjnym podanym w liśœcie wysłanym na podane podczas procesu rejestracji konto e-mail.
 • Edytując swój profil, każdy Użytkownik ma prawo zmiany ustawienia opcji kontaktu oraz edycji wprowadzonych ustawień.
 • Pisz zawsze na temat. Twoja wypowiedźŸ powinna być sensowna i pasować do podforum, w którym została umieszczona – więcej w II cz궜ci Regulaminu.
 • Jeżeli zakładasz nowy wątek - jego temat (tytuł) powinien być krótki i adekwatny do treśœci wiadomoœci.
 • Zabierając głos w dyskusji staraj się nie odchodzić od tematu. Jeżeli masz cośœ istotnego do powiedzenia załóż nowy temat.
 • Przed rozpoczęciem nowego tematu, zawsze sprawdź Ÿczy interesujący cię temat nie został poruszony wcześœniej - funkcja "SZUKAJ".
 • Nie zaczynaj tego samego wątku na kilku podforach.
 • Na poszczególnych podforach mogą obowiązywać dodatkowe zasady, których należy przestrzegać.
 • Wszelkie dyskusje słowne nie wnoszące nic do tematu, należy kierować na PW (Prywatną Wiadomośœć).
 • Pisanie WIELKIMI LITERAMI, oznacza krzyk. Prosimy tego nie robić.
 • Posty zawierające nieuzasadnione wulgaryzmy, łamiące ogólnie przyjęte zasady społeczne a także łamiące ewidentnie polskie prawo oraz przyczyniające się do łamania praw autorskich, zawierające dane osobowe i teleadresowe bez zgody ich właśœcicieli, adresy do stron zawierających pornografię, nielegalne oprogramowanie itp. będą kasowane bez dalszego informowania autora, a autor postu zostanie ostrzeżony a w przypadku ponownego zachowania, o którym mowa powyżej, Użytkownik zostanie usunięty.

ZASADY UŻYTKOWANIA

 • Zakaz umieszczania tego samego postu na kilku Forach.
 • Tematy niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.
 • Tematy zdublowane (o tej samej tematyce, ale w innych kategoriach) będą kasowane.
 • Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane.
 • Treśœć tematu powinna śœwiadczyć o jego zawartoœci.
 • Moderatorzy i Administrator mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiœ sposób innych użytkowników.
 • Zakaz prowadzenia prywatnych wojen na ogólnodostępnych działach – patrz pkt. 12 w rozdziale I.
 • Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów. Forum posiada włączony system eliminacji wulgaryzmów, zastępując je [+18]. Mimo tego, prosimy zastosować się do tego punktu.
 • Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się prywatnymi wiadomośœciami (PW) – Ponadto Forum posiada możliwośœć sprawdzenia pisowni podczas pisania wiadomośœci, z którego należy korzystać.
 • Na Forum nie można zamieszczać reklam innych forów – wyjątkiem jest uzyskanie zgody Administratora na powyższe działanie.
 • Moderatorzy i Administratorzy mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń.
 • Posty o treśœci "przyśœlij do mnie odpowiedźŸ na e-mail" lub oczekuje pomocy na gg, tlenie itp., są niedopuszczalne. Pomocy udziela się wyłącznie na forum w odpowiednim dziale. Posty o pow. Tematyce będą kasowane.
 • Zabrania się używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę.
 • Rozprowadzanie wszelkiego rodzaju warezów za pomocą tego forum jest zabronione (sygnatury, tematy do oceny z forami o takiej tematyce, posty) i grozi otrzymaniem bana.
 • Osoby działające na niekorzyœść forum otrzymują bana.
 • Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, ip lub i jedno i drugie.
 • Osoba, która otrzymała bana nie może przeglądać Forum.
 • Po otrzymaniu bana osoba ma 3 dni na logiczne wyjaœśnienie sytuacji w przypadku gdy zaszło jakieœ nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji ani tym bardziej negocjacji ze strony innych użytkowników.
 • Osoba, która po raz trzeci złamie regulamin zostaje wyrzucona z Forum.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 • Forum PLANETYCOON zastrzega sobie prawo do udostępnienia danych Użytkownika odpowiednim organom (na ich wniosek) w przypadku podjęcia działań okreśœlonych polskim prawem, w przypadku złamania któregoœ z zapisów pkt. 14 w rozdziale I.
 • Forum PLANETYCOON zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu bez uprzedniego informowania o nich Użytkownika.
  Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 28 stycznia 2013 r.

Strony: [1]