1. Jak wylecieć samolotem?

Aby nasz samolot poleciał trzeba wykonać 4 szybkie kroki:

Aby ułatwić wybieranie zleceń skorzystaj z opcji Filtr samolotu w zakładce Zlecenia Charterowe. Pokażą się wtedy zlecenia, które wybrany samolot jest w stanie wykonać.

2. Przyjąłem zlecenie, ale nie mogę go wykonać, dlaczego?

Jeśli mimo tego nie możesz wykonać lotu, oznacza to, że zlecenie, które wybrałeś przerasta możliwości Twojej linii lotniczej, np. pod względem ilości pasażerów, lub dystansu do pokonania. Przeczytaj punkt 3, aby dowiedzieć się jak unikać tego typu sytuacji.

3. Jak dobrze dobierać zlecenia?

Jest niezawodna metoda, która pozwala zawsze dobrać zlecenie do możliwości linii lotniczej. Kiedy wybierasz zlecenie z działu "Zlecenia Charterowe " lub "Zlecenia Cargo", zawsze używaj opcji "Filtr samolotu". Wybranie samolotu z rozwijanej listy spowoduje, że wszystkie wyszukane zlecenia będą technicznie do wykonania przez wybraną maszynę. (Uwaga! Filtr samolotu nie uwzględnia położenia maszyny, jej stanu technicznego ani poziomu zmęczenia załogi).

4. Dlaczego nie mogę zatrudniać większej ilości pracowników?

Gra posiada pewne ograniczenia dotyczące zatrudniania personelu. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w których linie lotnicze zatrudniają nieograniczoną liczbę pracowników. Gracz dostaje możliwość darmowego zatrudnienia 18 pilotów, 18 stewardess i 6 mechaników. Po osiągnięciu tego limitu gracz ma możliwość wykupienia 2 pracowników za 2500 kredytów.

5. Dlaczego nie mogę wykonać zlecenia za granicę?

Jako początkująca linia lotnicza możecie wykonywać jedynie loty nad terenem jednego państwa. W miarę postępów w grze zostaną otwarte lepsze i bardziej opłacalne biura podróży i firmy przewozowe oferujące loty zagraniczne. Istnieje natomiast możliwość zmiany państwa, w którym wykonujesz zlecenia. Wystarczy skorzystać z opcji "Lot swobodny" znajdującej się w zakładce "Hangar", aby przelecieć ponad granicami krajów.

6. Dlaczego ciągle występują awarie moich samolotów?

Tak jak w prawdziwym lotnictwie cywilnym samoloty trzeba serwisować. Stan techniczny samolotu określany jest procentowo. Im gorszy stan techniczny tym częściej mogą występować awarie i usterki.

7. Jak naprawić samolot, który ma awarię?

Do każdej naprawy potrzebnych jest minimum dwóch mechaników. Aby naprawa była możliwa, mechanicy muszą znajdować się na tym samym lotnisku, co samolot. Istnieją dwa sposoby naprawy usterki. Pierwszy to zwyczajne jej usunięcie. Zajmuje to stosunkowo mało czasu. Naprawa usterki nie podnosi jednak stanu technicznego samolotu, ale tylko przywraca samolotowi stan do lotu. Drugi sposób to "Naprawa generalna". Naprawy generalne są długie i drogie, ale zapewniają usunięcie usterki i podniesienie stanu technicznego samolotu do 100%. Obie opcje można odnaleźć w szczegółach konkretnej maszyny w zakładce "Hangar".

8. Czy możliwa jest katastrofa samolotu?

Nie i nigdy nie będzie.

9. Ciągle brakuje dla mnie zleceń!

Te same zlecenia w grze dostępne są dla wszystkich graczy. Jeśli ich brakuje, ozncza to że zostały już przyjęte przez innych użytkowników a na nowe trzeba poczekać. Jeśli w danym kraju brakuje dla Ciebie zleceń, możesz ich poszukać na terenie innego. Pamiętaj też, że możesz przyjmować różne typy zleceń (chartery i cargo) oraz korzystać z różnych biur podróży i firm transportowych.

10. Dlaczego kiedy wysyłam samolot płacę karę?

Nie zmieściłeś się w terminie czasowym. Przy wyborze zlecenia musisz ocenić czy podany termin wykonania jest możliwy do zrealizowania. Aby nie płacić kary, samolot musi skończyć lot przed końcem terminu.

11. Kupiłem samolot, ale w hangarze jest napisane, że jest on niedostępny.

Zanim nowy samolot będzie dostępny dla linii, musi upłynać trochę czasu. Jest to czas przeznaczony na przygotowanie samolotu do odbioru i ewentualnie jego transport (jeśli wybrałeś opcje dostawy).

Po więcej szczegołowych informacji zajrzyj na Forum PLANETYCOON!